„Žáci výtvarného oddělení totiž byli přizváni jako jediní zástupci Středočeského kraje, aby vytvořili pro projekt Sweden loves the Planet „Znovu a lépe" plastiku z recyklovatelných materiálů," vysvětlila zástupkyně ředitelky školy Andrea Borovská.

Ve výtvarném oddělení ZUŠ V.Talicha studuje téměř 200 žáků, a tak vytvořili hned dvě plastiky. Obě jsou vystaveny spolu s dalšími deseti v krásné zahradě Velvyslanectví Švédska ČR v Praze na Hradčanech. Plastiku „Ryba Tanvajatka" vytvořili žáci MgA.Terezy Valáškové a plastiku „Kostlivec" žáci Mgr. Art. Andrey Borovské.

„Na slavnostní vernisáž přijeli mladí výtvarníci se svými pedagogy ze všech krajů České republiky a mohli navzájem obdivovat svá díla. Za jejich kreativitu jim poděkovala paní velvyslankyně Annika Jagander," dodala Andrea Borovská s tím, že na vernisáži nesměli chybět ani zástupci berounské ZUŠ.

Práci talentovaných malých výtvarníků na plastikách mohli obdivovat i rodiče žáků školy na nedávné vernisáži přímo v budově školy, ale kochat se mohli jen fotografiemi. Plastiky již byly na velvyslanectví.