Na oblíbeného starostu vzpomínají místní a upřímnou soustrast vyjádřila také hejtmanka Středočeského kraje Petr Pecková. "Pan starosta Vladimír Havlík byl srdcař. Ačkoliv jsme neměli vždy stejný názor, on vždy obhajoval řešení, o kterém byl přesvědčen, že je nejlepší pro Zaječov. Byl i dlouholetý člen Komise pro spolupráci s městy a obcemi Středočeského kraje. Upřímnou soustrast,“ napsala na sociální síti.

Byla to právě Petra Pecková, která v úterý večer potvrdila, že jednou z obětí neštěstí, kdy se ultralehké letadlo zřítilo na zahradu rodinného domu v obci Tlustice nedaleko Hořovic, byl právě starosta Zaječova. "Mimořádná událost. Vždy ve svodce hledám, zda nepřišel nikdo o život. Dnes ráno jsem doufala, že dva pasažéři v letadle přežijí. Bohužel jejich životy vyhasly. Jeden z nich byl starosta obce Zaječov ve @StredoceskyK. Upřímnou soustrast rodinám obou obětí. Je mi to nesmírně líto," vyjádřila se na sociální síti. 

Na facebookový profil obce, jejíž znak změnil barvu na černobílou s černou páskou, vyjadřují upřímnou soustrast stovky lidí. Například Máťa Cajthamlová napsala: "Upřímnou soustrast, mám pocit, že se dneska zastavilo srdce celé obce." 

"Upřímnou soustrast rodně pana starosty a všem občanům Zaječova," vyjádřila se Petra Myslínová Cejpková. Její slova doplnila 
Mili Kotápišová: "Upřímnou soustrast. Oběma rodinám. Na pana starostu jsem slýchávala hezké povídání až k nám přes kopec."

"Zastavilo se nám srdce, při této smutné zprávě. Vláďo, byl jsi požehnáním pro všechny. V našich srdcích žiješ na věky. Vyjádření upřímné soustrasti z celého bolavého  a mnoho sil celé rodině .. Ztráta chlapa z velkým srdcem, plným lásky a obětavosti, tak moc bolí," popsala Míša Kaslová. "Buďte v pokoji, pane starosto! Milane, tobě modrý nebe, Pilote s velkým P Dávejte ze shora pozor na své milované.. Oběma rodinám tu nejhlubší soustrast!" vyjádřila se Daniela Kaháčková. 

"Upřímnou soustrast oběma rodinám. Vládíku byl si nám nejlepším starostou a hlavně jsme tě měli rádi," napsala Alena Vesela.

Tragická nehoda se stala v úterý 12. září kolem 9. hodiny u obce Tlustice nedaleko Hořovic. Ultralehké letadlo se zřítilo na zahradu rodinného domu. Po pádu letadla zemřeli dva muži, jedním z nich byl i starosta obce Zaječov. Záchranáři o jejich život bojovali 40 minut.  Příčiny nehody vyšetřuje Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.