Nervozita. Nadšení. Radost. V sobotu 24. října jsme byli v sále místního Lidového domu svědky mnoha emocí a zážitků. A co je nejdůležitější - jedinečných hudebních výkonů.

Silná kategorie

Vystřídalo se zde šestnáct soutěžících. Nejsilnější kategorií byli sóloví zpěváčci do patnácti let. Přihlásilo se jich devět a o favoritech nebylo jednoduché rozhodnout. Vítězem a postupujícím se stal třináctiletý Jan Prokš z Berouna, následován osmiletou Sabinkou Vakešovou ze ZUŠ v Nýřanech. O třetí místo se podělila jedenáctiletá Lucka Erazímová ze Zaječova a druhá nejmladší účastnice, osmiletá Ivetka Jankovcová z Březové.

Duo zvítězilo

Ze skupin nejvíce oslovilo porotu duo ve složení Kristýna Plháková (Beroun) a Jiří Škrdlant (Kozolupy u Karlštejna) a stalo se jak vítězem své kategorie, tak absolutním vítězem soutěže a zajistilo si postup do Brna a účast na komárovské Portě. Na druhé příčce se umístila čtyřčlenná skupina Pražec ze Žebráka a bronz si vyzpívaly Blondýny.

Favoritky z loňska

Do starší kategorie se přihlásily pouze dvě mladé slečny, z nichž vítězně vyšla sedmnáctiletá Anička Kliková ze Zdic. Kategorie starších kapel nám letos chyběla, ale aby diváci nebyli ošizeni, jako host nám přišly zahrát favoritky z loňských let – Úsměvy (Žebrák).

Za příjemné odpoledne plné písniček patří dík všem malým hudebníkům a divákům, pořadatelům, mistru zvuku a vůbec všem, co se na soutěži podíleli a podporovali nás a hlavně pak děkujeme za finanční pomoc Obecního úřadu Zaječov.