Na rekultivaci nevyužívané mokré plochy a výstavbě hřiště pracuje Zaječov už několik let. Realizace nákladného projektu, s jehož uskutečněním pomáhají obci dotace z kraje, musela být rozložena do několika etap. Již za několik týdnů se budou moci všechny děti s rodiči těšit nově otevřeným dětským hřištěm.

Sportovci podali pomocnou ruku

„Zhruba do týdne nebo do čtrnácti dnů chystáme slavnostní otevření dětského koutku,“ potvrzuje starosta Josef Hrubý. Tady si budou moci ti nejmenší užít houpačky, skluzavky a také kolotoče. „Lidé za námi už netrpělivě chodí, protože se nemohou dočkat chvíle, kdy budou moci se svými ratolestmi nové hřiště vyzkoušet,“ líčí Josef Hrubý.

Obci se podle starosty podařilo využít bažinatého pozemku, na kterém již v před dvěma lety vzniklo víceúčelové hřiště pro několik druhů sportů. „Především zásluhou místních nohejbalistů, kteří svojí neúnavnou prací ušetřili obci mnoho peněz, mají sportovci k dispozici tenisové kurty a také novou plochu pro míčové hry,“ vysvětluje starosta ze Zaječova.

Náklady se šplhají do stovek tisíc

Na tuto první etapu přispěly krajské dotace částkou 200 tisíc, na dětský koutek dostane obec dotaci ve výši 125 tisíc korun. „Z obecního rozpočtu jsme již investovali zhruba 350 tisíc korun,“ sdělil starosta Josef Hrubý.

Práce potrvají ještě asi dva roky

Další náklady na sebe ale nenechají dlouho čekat. Obec má totiž v plánu výstavbu drahých kabin a umýváren. „Ty by měly vyjít zhruba na jeden milion korun,“ říká starosta, podle kterého by dokončení projektu rozhodně uspíšilo, kdyby se podařilo získat od státu větší obnos peněz. Od kraje by zatím měla přijít pomoc ve výši 120 tisíc korun. „Právě kvůli nedostatku peněz postupujeme pomalu. Do konce roku bychom chtěli vybudovat základy, v příštím roce se snad podaří postavit hrubou stavbu,“ vysvětluje Hrubý, podle kterého si na úplné dokončení hřiště počkají lidé ještě asi dva roky.