Možnosti zimních sportů se tak v regionu zužují na veřejná bruslení na zimních stadionech. Druhý lednový den na hořovickou ledovou plochu vyjela i Ivana ze Zdic. „Dříve jsem sem jezdila pravidelně, nyní ze zdravotních důvodů pouze občas. Lákala mne především obloha nade mnou. Připomínala mi dobu, kdy jsme v dětství bruslili v přírodě. Když stadion zastřešili, byla jsem chvíli smutná. Nakonec jsem ale zjistila, jaké to má výhody. Na nezastřešené ploše se například při dešti nedalo jezdit."

Čtvrtá sezona

Právě to byl důvod, proč si David Jícha hořovický zimní stadion od města pronajal a nechal ho zastřešit. V nafukovací hale začala čtvrtá sezóna. Po překonání problémů z prvních dvou let Davida Jíchu nyní těší, že se zde rozjel hokej nebo krasobruslení. Navíc se zvýšila návštěvnost z řad veřejnosti. „V průběhu letošních vánočních svátků byla návštěvnost zimního stadionu opravdu vysoká. Veřejného bruslení průměrně využilo tři sta lidí," uvedl provozovatel hořovického zimního stadionu David Jícha s tím, že této možnosti využívá především mládež do osmnácti let. Návštěvníci mají také více než v předchozích letech zájem o doplňkové služby, jako je půjčovna bruslí či jejich broušení.

Tepláková liga

A kdo kromě veřejnosti dále hořovickou ledovou plochu využívá? „Zejména hokejové oddíly Spartaku Žebrák a Cvočkaři Hořovice, oddíl krasobruslení a tepláková liga. Dále hobbisté z okolních obcí," vyjmenoval David Jícha. Pronájmy ledové plochy pro své občany zajišťují také jednotlivé obce. V dopoledních hodinách využívají ledovou plochu základní a střední školy, které mají bruslení na zimním stadionu v rámci výuky zdarma.

Od 22. prosince do 3. ledna si mohli zájemci z řad veřejnosti na hořovickém zimáku zabruslit denně. Za toto období bylo pro děti i dospělé vyhrazeno téměř osmdesát hodin. „Troufám si tvrdit, že jsme jediný stadion v okolí, který nabízí tolik hodin veřejného bruslení," prohlásil David Jícha u mantinelu a vydal se na jeho opačnou stranu, aby zde dohlédl na úpravu ledu rolbou. Aby si lidé dobře zabruslili, děje se zde tak každé dvě hodiny.