Bývalá chodba se během několika měsíců proměnila v šatny, ve kterých budou mít žáci dostatek prostoru a zabezpečení – o to se postarají bezpečnostní zámky na čipové karty, které budou školákům sloužit i k přístupu do školy. Bezpečnost prostředí by měla zvýšit i nově vzniklá recepce, na které se každá návštěva bude muset zapsat.

Úspěšnou stavbu si pochvaluje ředitel školy Ladislav Šnajdr. „Jsme rádi, že jsme po tolika letech konečně získali nové šatny. První studie vznikla už v roce 2004, ale na tu se bohužel pak jen dlouhou dobu koukalo. Finální verze, se kterou jsme zpracovali žádost o dotaci na Ministerstvu financí ČR, vznikla v roce 2014. S tou nám velice pomohl Ing. Damašek, za což jsme mu velice vděční.“

„Město do projektu investovalo více než 25 milionů korun. Dotace mohla podpořit projekt 30 procenty z celkové ceny, tedy zhruba 18 miliony,“ přibližuje finanční stránku rekonstrukce starosta města Žebrák Daniel Havlík.

Škola v posledních letech prochází celkovou obměnou a posledním místem, které zbývá, je pavilon kuchyně a sborovny, na jehož rekonstrukci už byla městu do příštího roku schválena dotace. Ta by měla obsahovat generální rekonstrukci celé kuchyně, vzduchotechniky, elektrických sítí, sborovny a rozšíření prostor jídelny.

Slavnostní otevření nových šaten proběhlo 30. srpna za účasti učitelského sboru, zastupitelů města v čele se starostou Danielem Havlíkem, senátora Jiřího Oberfalzera a poslance Jana Skopečka.