Kromě nových rozvodů se mimo jiné zateplily všechny pavilony, díky investici do sklepů získali žáci další prostory pro šatny, zmodernizovalo se venkovní sportoviště i tělocvična. „V současné době má naše škola už šest pavilonů. Nyní se nám rozroste o další budovu. Máme zde kamerový systém a i díky němu se nám daří ve škole zajistit pořádek,“ uvedl ředitel 2. Základní školy Pavel Herold.

V sedmém školním pavilonu, který si vyžádá náklady ve výši zhruba 83 milionů korun, bude mimo jiné centrální šatna s recepční místností, sedm nových odborných učeben, kabinety a sociální zařízení. Přestože v současné době patří k nejmodernějším v Berouně a v letošním roce získá zcela nový školní pavilon, čekají ji další investice i v budoucnu.

Vzhledem k počtu žáků, kteří ji budou od letošního září navštěvovat, by škola potřebovala další kryté sportoviště. Ředitel školy se proto nyní snaží najít co nejefektivnější řešení.

Podobný problém musí řešit také ředitelé Jungmannovy základní školy a 3. Základní školy na Wágnerově náměstí. V těchto školách musí vyřešit problémy s nedostatečnou kapacitou prostor pro tělocvik. 3. Základní škola Beroun už má například vypracovanou studii na novou tělocvičnu.

Ilustrační foto
Beroun získal dotaci na rozšíření mateřské školy
Ilustrační foto.
Beroun investuje do opravy knihovny