Sbírka probíhala od 29. listopadu do 10. prosince. Během tohoto období mohli zaměstnanci přispívat do předem připravených pokladniček u vstupu do jednoho ze čtrnácti výrobních závodů, včetně centrály společnosti v Praze. Za symbolickou částku 20 korun si mohli koupit papírové ozdoby ve tvaru srdíčka a ozdobili jimi k tomu určené vánoční stromky. Počet srdíček i výše daru přitom byla zcela dobrovolná. V kasičkách všech závodů se během dvou týdnů nastřádalo celkem 113 tisíc korun. Zbytek z celkové částky 872 tisíc korun věnovala Skupina Saint-Gobain.

„V loňském roce jsme touto iniciativou reagovali na nepříznivý vývoj v souvislosti s pandemií covid-19 a pomohli organizacím, které jí musely nejvíce čelit. Šlo převážně o nemocnice nebo organizace pečující o sociálně slabé, seniory či opuštěné děti, jako je například Klokánek. Letos je situace možná ještě horší, a navíc všeobecná nálada veřejnosti už není tak otevřená pomoci. Chtěli jsme to změnit alespoň mezi našimi zaměstnanci. Finanční dar jsme předali organizacím ještě před Štědrým dnem,“ uvedl k akci Robert Kudrna, personální ředitel Saint-Gobain východní Evropa.

Domov Na Výsluní použije dar na pořízení cvičebních trenažérů vhodných pro seniory. „Stárnutí je fyziologický proces, který se týká celého těla, tedy i pohybového aparátu. Provozováním vhodné fyzické aktivity mohou lidé, a to i ve vyšším věku, dopady stárnutí zmírnit. Trenažéry jsou jednoduché, snadno ovladatelné a jsou konstruovány tak, aby udržely, případně zlepšily rozsah pohybu kloubů celého těla, svalovou sílu, rovnováhu či správný způsob chůze,“ vysvětlila ředitelka domova Drahomíra Boubínová s tím, že cvičení se tak může stát každodenní zábavnou aktivitou klientů.

„Velmi oceňujeme přístup společnosti Saint-Gobain, díky kterému můžeme zlepšit nabídku aktivit a zpříjemnit pobyt našim seniorům. Rádi vidíme, že k sobě lidé nejsou lhostejní. Za dar moc děkujeme a chtěli bychom všem do nového roku popřát klid, zdraví a pohodu,“ dodala ředitelka.