Dlouhý tahač se stromem se na náměstí dostane pouze jednosměrkou Českou ulicí. Znamená to spoustu omezení, zastavení dopravy, vyklizení prostoru.

Letos se k tomu všemu ale přidali neukáznění řidiči. Ačkoli v celé České ulici dnes přibyly dopravní značky zákazu zastavení od 10 hodin, na některé řidiče to zkrátka neplatí. Značka, neznačka, nechali své auto stát, kde se jim zlíbilo. A samozřejmě jedno auto zastavilo v tom nejnevhodnějším místě. Tahač se stromem neměl šanci. Takže auto muselo zůstat na parkovišti U Černého koně, kam nový berounský strom chodili okukovat kolemjdoucí.

Městská policie postupně všechny řidiče s jejich špatně zaparkovanými auty vykázala pryč. Jen jedno jediné, černá fabie, stále bránilo průjezdu. A majitel nikde. Tahač, který by mohl auto odtáhnout, bohužel nebyl k dispozici. A tak se čekalo více než hodinu.

Nakonec všem došla trpělivost a rozhodli se to prostě zkusit. Kamion s ohromnou jedlí se velmi pomalu prosmýkl kolem černé fabie. Respektive kolem zaměstnanců berounských technických služeb. Ti totiž svým vlastním tělem chránili lak auta, ale i větve jedličky.

Příběh má naštěstí happyend. Auto zůstalo stát na svém místě, strom se dostal na Husovo náměstí.

A doporučení závěrem pro řidiče-hříšníka. Aby trochu odlehčil svému svědomí, měl by zavítat do cukrárny a zaměstnancům technických služeb za jejich trpělivost, zbytečně prokřehlé ruce a především ochranu auta koupit pořádný dort. A třeba i něco na zahřátí. Pro nás i přihlížející Berouňáky totiž byli hrdiny dne.