„Samosběrný zametací vůz mohli obyvatelé našeho města vidět poprvé v akci už v únoru. Jedná se o vozidlo typu Bucher CityCat 1000 za dva a půl milionu korun. Díky němu se v Králově Dvoře sníží prašnost a výrazně zlepší životní prostředí," uvedl k investici starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Úklidové vozidlo splňuje nejmodernější parametry a město ho může využívat na úklid komunikací jak v letním období, tak i v zimních měsících. Přestože jeho pořízení patří k nákladným investicím, město za něj zaplatilo jen necelých 362 tisíc korun. Převážná část nákladů, a to zhruba 2 171 000 korun bylo hrazeno ze zmiňované dotace.

„Je to fajn, že takové auto představitelé našeho města koupili. V poslední době je celkem sucho a u nás na sídlišti se dost práší. Těším se, že nasazení úklidového vozidla tuto prašnost zlikviduje," poznamenala Jitra Stolariková z Králova Dvora.

Drahý stroj má bohaté vybavení. To zahrnuje dva nezávisle ovládané kartáče, zásobník, nádrž na zkrápění, hadici typu WAP, ruční sací hadici. Jeho velkou předností při práci je eliminace prašnosti.

Nový stroj město využije k úklidu komunikací, parkovišť a dalších ploch v městských lokalitách, které jsou nejvíce zatížené dopravou a polétavými částicemi prachu.

Město ho letos využilo také na zametání a úklid posypového materiálu, který na komunikacích zůstal po jejich zimní údržbě.