Nervozita a očekávání byly nejvíce znát na dětech, které včera přišly k zápisu do berounských základních škol. Většina však předvedla, co se doma a v mateřské škole naučila, a tak učitelé pěli na budoucí prvňáčky samou chválu. Rodiče se ve výběru školy pro své ratolesti rozhodovali různými způsoby. Někdo vybral školu, do které sám před lety chodil, jiný rodič dal na zkušenosti sousedů a známých. Našli se ale i tací, kteří se rozhodovali podle studijních výsledků absolventů školy.

„Já jsem do budovy Základní školy na Wagnerově náměstí chodila dvanáct let, tedy i na gymnázium, takže to tu znám. Myslím si, že je to tady moc hezké oproti některým jiným školám, kde jsou nepřehledné studené chodby. Dalším důvodem byly dobré výsledky žáků, kteří se odsud hlásí na gymnázium,“ sdělila maminka Erika Horká.

Podobné důvody měla i Dagmar Krejčí, která má ve škole již starší dítě. „Dnes jsem na zápise s dcerou Aničkou a musím přiznat, že byla trochu nervózní. Moc se jí nechtělo ze školky, ale myslím si, že nakonec bude vše v pořádku. Do školy se totiž těší již od doby, co dostala pod stromeček školní tašku,“ smála se maminka budoucího prvňáčka.

Učitelky, které děti a rodiče provázely zápisem, byly s vědomostmi malých předškoláků spokojeny. Děti kreslily, poznávaly tvary, počítaly i recitovaly. Na závěr si proto samy mohly vybrat nápaditý dárek. „Myslím si, že můžeme pochválit jak rodiče, tak učitelky ze školky, protože děti mají spoustu znalostí a do školy se těší. Dosud nebyl žádný problém a i když mají některé děti z počátku trochu strach, slzičky jsme tu zatím neměly,“ shodly se učitelky Jana Králová a Iveta Kováčová ze Základní školy na Wagnerově náměstí v Berouně.