Jak informovalo město Beroun na svých oficiálních stránkách, zápisy budoucích prvňáčků do základních škol v Berouně se uskuteční konkrétně druhého a třetího dubna, a to vždy v čase od deseti do sedmnácti hodin bez přítomnosti dětí. K zápisům se nemusí ani dostavit rodiče.

ONLINE ke koronaviru najdete ZDE

„Rodiče totiž mohou podat přihlášku elektronicky. Dalším možným způsobem je vytištění a vyplnění formuláře, který rodiče najdou na webových stránkách jednotlivých škol. Formulář je poté potřeba zanést do školy a vhodit do připravené schránky či krabice,“ napsala Jitka Soukupová, mluvčí berounské radnice na webu města.

Pokud někteří rodiče k zápisu dorazí osobně, budou vyzváni ke striktnímu dodržování všech vládou vydaných opatřeních, tedy musí mít roušku a dodržovat bezpečnou vzdálenost. Už vůbec by neměli do škol vyrazit lidé s příznaky respiračního onemocnění. „Při vyřízení přihlášky osobně se nejprve informujte telefonicky přímo na konkrétní škole,“ dodala Jitka Soukupová s tím, že veškeré informace najdou rodiče na webu města a také škol.

Koronavirus v Česku