V pondělí 24. října se v prostorách muzea uskuteční Branný den pro zdickou školu. O dva dny později, 28. října, zdičtí historici připomenou Den vzniku samostatného Československa. „Muzeum budou lidé moci navštívit i v sobotu 29. října,“ konstatoval jeho předseda Robert Křikava.

Ten připomíná i zásadní momenty uplynulé sezóny. Patří k nim nejen dubnové slavnostní otevření, které provázel velký zájem veřejnosti, ale například i účast klubu na plzeňských oslavách. Zdický klub vojenské historie navíc obdržel cenu Palma Sahary, a to za jeden z nejlepších historických kempů na slovenské akci s názvem Sahara.

Za zmínku rozhodně stojí i tradiční akce Písmena. Konala se v září a Zdičtí s její přípravou začali již v červnu. Setkání nakonec ovlivnilo špatné počasí. „Poprvé po patnácti letech se postavilo proti nám, což mělo za následek horší ekonomický výsledek oproti akcím z minulých let,“ sdělil Robert Křikava. „Klub je finančně závislý na tom, co mu návštěvníci muzea darují takzvaně do klobouku. Když pak zjistíte že veškeré peníze, které se vybraly za celý rok, utopíte na nevýdělečné akci, je vám neveselo,“ říká předseda zdického Klubu vojenské techniky a historie a dodává, že pak nezbývají finanční prostředky na vytváření nových expozic v muzeu, nutné opravy objektu a podobně.

„Ale i přes špatné počasí musím připomenout obrovský zápal všech účinkujících, kteří se jako mávnutím kouzelného proutku přenesli přes nepřízeň počasí a dali své srdce, zápal, nadšení a um do obou bojových ukázek,“ prohlásil předseda zdického klubu 
s tím, že pokud se najde dostatečné množství financí, Písmena se v kalendářním roce 2017 samozřejmě konat budou.

A co v příštím roce nabídne samotné Army muzeum? „Rádi bychom návštěvníkům představili nově zrekonstruovaný druhoválečný americký obrněný transportér M3A1 Scout,“ uzavírá Robert Křikava.