„Byla jsem šťastná, že berounští zastupitelé rozhodli o tom, že koupaliště nezavřou a zrekonstruují ho. Všichni se tady na to těšíme. A teď mám strach, co s ním bude dál. Jak se k jeho rekonstrukci postaví nové vedení města. Vím, jak bylo těžké, kvůli tlakům určitých lidí, v zastupitelstvu jeho rekonstrukci prosadit. Bydlím v sousedství a nechtěla bych, aby mi místo něj tady někdo postavil byty,“ strachuje se Kristina Svobodová. Stejné obavy pronásledují i Helenu Musilovou.

„Podepisovali jsme tady kvůli koupališti petici. Chceme, aby ho město opravilo. Je to tady jediné místo, kam v létě můžete vyrazit a užít si vody a slunce. Všechno se tady čím dál víc zastavuje a přírody ubývá. Beroun není nafukovací. Už pomalu nemáte ani kde vyvenčit psa,“ tvrdí Helena Musilová.

Rekonstrukce koupaliště zapadá do koncepce revitalizace Velkého sídliště včetně prostoru před Hvězdou a vzniku nového parku Homolka, na které už má město zpracované studie.

Rozsáhlou rekonstrukci koupaliště na Velkém sídlišti město schválilo v roce 2017. Během letošního roku se měl zajistit kompletní projekt. V rozpočtu na něj byly uvolněny dva miliony korun. Projektová dokumentace má být dokončená v letošním roce a pak už zbývá jen stavební povolení. „Rada města už schválila vypracované studie a v současné době se zpracovává projektová dokumentace na první dvě etapy rekonstrukce,“ informoval současný starosta Berouna Ivan Kůs s tím, že nové zastupitelstvo může změnit vše a to nejen u bazénu na sídlišti.

„Mohou zrušit usnesení předchozího zastupitelstva a rozhodnout, že je potřeba něco jiného a důležitějšího. Mohou nechat dodělat projekt, ale jeho realizace se odloží a nebo mohou zastavit vše. Beroun si už přeci dobu, kdy se tady vše rozprodávalo a nechalo zdevastovat, jednou prožil. A ti, kteří tenkrát u toho byli, nyní tvrdí Berouňákům, co všechno udělají pro město, aby bylo lepší,“ upozornil Ivan Kůs.

Podle něho je osud berounského bazénu na Velkém sídlišti otázkou odpovědnosti. „Město už na rekonstrukci koupaliště na Velkém sídlišti vynaložilo finanční prostředky. Já se osobně domnívám, že nikdo takové pokušení zastavit tuto investiční akci mít nebude,“ dodal Ivan Kůs.

Podle místostarosty Berouna Michala Mišiny je přestavba koupaliště už hodně rozjetá. „Pokud se ale do vedení města dostanou lidé, kteří hlasovali proti přestavbě koupaliště, je tato záležitost velmi ohrožena,“ poznamenal Michal Mišina.

Samotná realizace by se měla zahájit v příštím roce a celkové náklady na ni by měly být zhruba kolem 30 milionů korun. První etapa by zahrnovala vybudování zázemí pro návštěvníky a určitého nezbytného komfortu.

„Ve středu jsem se o koupaliště na sídlišti zajímal a dozvěděl jsem se, že se bude od nového roku opravovat. Kdyby tenhle projekt chtěl někdo v budoucnu zastavit, tak my budeme zásadně proti. My jsme slíbili voličům, že se zasadíme o to, aby rekonstrukce a její dokončení v pořádku proběhlo,“ prohlásil lídr hnutí Lepší Beroun Jiří Míka.

Stejný názor má i Kamil Machart lídr Beroun sobě. "Myslím si, že oprava bazénu se musí dokončit, protože město sídlišti hodně dluží," řekl Machart.