Přestože si žadatelé mohli zažádat i o víceleté dotace, této možnosti využil pouze jeden z žadatelů. Celkem se o podporu města na příští rok ucházelo 37 projektů.

Pořadatelé kulturních akcí v Berouně si tak v příštím roce rozdělí částku 1,4 milionu korun tak, jak to navrhla kulturní komise. Její návrh schválila rada města už koncem listopadu a nyní ho svým souhlasem stvrdilo i městské zastupitelstvo.

Podpořené projekty

Farní charita Berouna získá celkem přes 43 tisíc korun, a to na zajištění adventního koncertu, plesu a koncertu Dobré vůle. Na kulturní akce v Jiné kávě získá Lomikámen od města 150 tisíc korun. 120 tisíc korun půjde do Metro Clubu Beroun. Klubové večery Modrýho Berouna město podpoří v příštím roce 123 tisíci. Smíšený pěvecký sbor Slavoš Beroun dostane na koncertní činnost v roce 2019 celkem 58 100 korun.

Další finanční prostředky, a to 78 tisíc korun, získá nový pořadatel Letorostů, kterým je Vojtěch Hubinger. Ten se ujal pořádání už tradičního hudebního festivalu Letorosty v letošním roce. Od roku 2005 ho organizoval Nadační fond Letorosty Jiřího Oberfalzera.

Město se i letos rozhodlo podpořit místní uměleckou školu. Částku 108,4 tisíce korun dostane na své dva projekty Základní umělecká škola Václava Talicha v Berouně.