Jednání se konalo v jídelně králodvorské základní školy a přišlo se na něj podívat i několik občanů.
Zasedání mělo klidný průběh a přátelskou atmosféru, a to i přesto, že na něm byly projednávány dva důležité body. Změny v územním plánu a výstavba kanalizace v lokalitě Levína. Dotace, kterou na kanalizaci město dostalo ze Státního fondu životního prostředí, se totiž nevztahuje na přípojky ke zhruba 14 nemovitostem.

„Kanalizace v Levíně se připravovala od roku 2006. Od té doby v této lokalitě vyrostlo několik nových domů, a jejich přípojky nejsou zahrnuty do dotace. Jejich majitelé by si je tak museli financovat sami. Je ale řešení. Když zastupitelstvo bude souhlasit, tak požádáme o další dotaci na tyto přípojky," vysvětlil starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Králodvorští zastupitelé pro toto řešení zvedli ruku. V případě, že město na tyto přípojky dotaci nezíská, chce vedení města u Státního fondu životního prostředí pro jejich majitele vymoci roční odklad. Přípojky by tak mohli lidé splácet. Někdo zaplatí víc a někdo méně. Cena přípojky je odvislá od její délky. V Levíně by se na ni pohybovaly náklady mezi 10 – 25 tisíci korunami.

Dalším důležitým bodem jednání byla změna číslo 3. územního plánu města. V územním plánu město plánovalo obchvat Králova Dvora od KFC ve směru do Berouna a jeho směnou číslo 3. ho prodloužilo až do Zdic.
„Královu Dvoru se tím vyhne veškerá doprava," upozornil Petr Vychodil.