Na programu zasedání, které bude od 16 hodin v sále Restaurace U Bělohlávků v Králově Dvoře, Počaplech, je volba nového vedení města a také nových členů jednotlivých výborů.

Komunální volby v Králově Dvoře vyhrála s přehledem ODS v čele se současným starostou města Petrem Vychodilem. Druzí byli sociální demokraté. Vzhledem k tomu, že občanští demokraté mají v novém králodvorském zastupitelstvu sedm křesel, je pravděpodobné, že město i v tomto volebním období povede Petr Vychodil.

„Občanští demokraté pro příští volební období nakonec zamítli širokou koalici a rozhodli se pro úzkou koalici se sociálními demokraty," upozornil starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Na místo nového starosty Králova Dvora budou občanští demokraté navrhovat Petra Vychodila, který v komunálních volbách získal od občanů Králova Dvora nejvíce hlasů a senátora Jiřího Oberfalzera na post druhého místostarosty města. Prvním místostarostou Králova Dvora by měl být sociální demokrat Josef Antoniv. I v příštím volebním období tak budou ve vedení Králova Dvora dva místostarostové.

Rada města bude pětičlenná a kromě starosty a místostarostů by v ní měl být dosavadní místostarosta Luboš Krbec a Jana Chlupová. Místa ve výborech a komisích obsadí členové všech ostatních stran, sdružení a hnutí, která do komunálních voleb v Králově Dvoře šla. Jejich jmenný seznam je už vypracován.