Stejně jako každý rok i ke konci loňského roku schválili zastupitelé hospodaření města v prvních měsících nového roku v rámci takzvaného rozpočtového provizoria. Mezitím je vždy připravován finální rozpočet. Ten měli zastupitelé schvalovat koncem března. Kvůli ale jednotlivým striktním vládním opatřením týkající se zpomalení šíření nákazy Covid-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru, ale bylo zastupitelstvo odloženo.

Zastupitelé pak museli o zhruba měsíc později schválit prodloužení rozpočtového provizoria. Jednání se uskutečnilo vůbec poprvé formou telekonference a zastupitelé si jej podle starosty města Petra Vychodila pochvalovali.

V polovině dubna se pak konečně mohli sejít a projednat rozpočet na letošní rok. „Rozpočet ještě takto nikdy dlouho nevisel,“ poznamenal starosta na úvod s tím, že v rozpočtu se nepočítá s nikterak vysokými příjmy od státu. Rozpočet, podle kterého město Králův Dvůr bude hospodařit s částkou 219,6 milionu korun na straně příjmů a s výdaji ve výši 197,2 milionů korun, zastupitelé jednohlasně schválili.

Už dříve se starosta města nechal slyšet, že právě díky dobrému hospodaření, využívání dotací a tvoření rezerv se současné koronavirová ekonomická krize fungování města a jeho investic nikterak zásadním způsobem zatím neovlivní.