Obyvatelé berounské čtvrti Závodí si stěžují na nové dopravní značení, které od konce roku začalo platit v ulici Slavašovská.

„Nelíbí se nám hlavně stání vozidel na chodníku. Špatně se v této ulici přechází. Auta, která jedou na golf, nedodržují rychlost, a tak jsme z důvodu bezpečnosti byli zvyklí dojít s dětmi až na konec tohoto chodníku a přejít v křižovatce. Jen tady jsme totiž mohli vidět na všechny strany a dostat se na druhou stranu bezpečně,“ vysvětlovala problémy této ulice jedna z místních obyvatelek.

Jenže teď na chodníku, který dle odborníků vlastně ani chodníkem není, protože nesplňuje potřebné parametry, stojí podle nového dopravního značení auta. Lidé tak musí přecházet na druhý chodník vlastně hned za šraňkami. „To je ale nebezpečné,“ shodují se místní.

„Navíc v zimě visely ze střech domů na této straně, po které nyní musíme chodit, veliké rampouchy. Mohlo ještě dojít k neštěstí,“ dodávali Berouňané.

Stání na chodníku si vyžádala šíře komunikace. Do změny dopravního značení parkovaly vozy u druhého chodníku, jenže tím silnice nesplňovala šestimetrovou šíři. Podélným stáním na chodníku kopírujícím trať se šíře vozovky vyřešila. Závodským se ale toto rozhodnutí nelíbí a nechtějí se s ním smířit.

Celou situaci přijel s rozhořčenými místními občany v pátek 26. března dopoledne řešit vedoucí odboru dopravy Městského úřadu v Berouně Miroslav Jerling. Spolu s ním přijeli i zástupci policie a člen dopravní komise František Ečer.

„Já tu žádný problém nevidím. Jediné, co se nedomyslelo, je přechod, který by zajistil bezpečnost přecházení. To lze ale jednoduše vyřešit,“ uvedl pro Berounský deník František Ečer.

Zatímco někteří by navrhované přechody uvítali a stání na chodníku akceptují, druzí se nechtějí vzdát možnosti přecházet Slavašovskou ulici v křižovatce a parkovací místa chtějí odstranit.

Po více než devadesátiminutové výměně názorů, které se zúčastnilo dvanáct místních obyvatel, vlastně nedošlo k žádnému konečnému stanovisku.

„V současné chvíli budeme čekat na vyjádření dopravní komise, která zasedá ve středu. Celou záležitostí se tam budeme zabývat. V podstatě jsou možné dvě varianty. Buď bude zachováno současné parkovací stání a udělají se zde dva přechody pro chodce, nebo bude v těchto místech parkování zakázáno úplně a u chodníků namalujeme žluté pruhy,“ shrnul celé jednání Miroslav Jerling.