Na těchto plochách byly odstraněny problematické a přestárlé dřeviny. Letos na jaře budeme v těchto místech pokračovat výsadbou nových dřevin a zakládáním trávníkových a doplňkových ploch,“ vysvětlil starosta Zdic Antonín Sklenář s tím, že v letošním roce se dále plánuje zahájit stejnou obnovu na sídlišti Velizská.

„Upozorňuji, že více sázíme, než kácíme. Protože některým lidem se to nelíbí. Jsou zvyklí na to, že ten smrk či jiný strom stojí na svém místě mnoho let a my ho pokácíme. Na vše ale máme udělané studie a analýzy o vhodnosti toho či onoho stromu,“ vysvětlil starosta Zdic.

Většina současné zdické zeleně na městských pozemcích pochází povětšinou z 60. a 70. let. Jen minimum výsadby je starší či mladší a její rozsah není nijak veliký. V minulosti byly investice do zakládání a údržby ploch zeleně ve Zdicích minimální. „K tomu, aby se zeleň uvedla do optimálního stavu, bychom rádi využili finanční prostředky z Evropské unie. První i druhá etapa obnovy zeleně prošla kritérii hodnotící komise, proto bylo možné přikročit k realizaci projektu,“ dodal Antonín Sklenář.