Tělesně postižený Miloš Franc je odkázaný na invalidní vozík.Ve středu sevydal k praktickému lékaři do Zdic. U zdravotního střediska však narazil na překážku.

„Byl jsem nepříjemně překvapený. Přes tři schody, které musí před vstupem do budovy každý překonat, byla položená tři prkénka. Jejich tloušťka byla maximálně dva centimetry. Na vozíku mne vezla manželka, a když na dřevěné lišty s vozíkem najela, zůstal jsem viset v půlce schodiště,“ upozornil na nedostatečný bezbariérový přístup Miloš Franc.

Vozíčkáři muselo pomoci několik lidí najednou. „Do schodů pomohl dětský lékař, který šel právě kolem. Pomoc jsem potřeboval i při cestě ze schodiště. Toho se ujala moje manželka, lékařka a zdravotní sestra,“ popsal nepříjemnou situaci tělesně postižený.

Budova střediska má stejného majitele jako Nemocnice Hořovice. „O přístupu do střediska byl majitel informovaný a situací se zabývá,“ uvedl tiskový mluvčí Nemocnice Hořovice Tomáš Šebek.

Se zástupci hořovické nemocnice se zkontaktovala nejen redakce Berounského deníku, ale i Miloš Franc. „Mou připomínku přijali a omluvili se. Byl bych moc rád, kdyby se bezbariérový přístup zlepšil co nejdříve, vždyť musí být nyní komplikovaný i pro maminky s kočárky a starší méňě pohybliví lidé," přidal svůj názor Miloš Franc.

Termín zlepšení není zatím známý. „K úpravám by u zdického střediska mělo dojít, prozatím ale není stanoven termín,“ dodal Šebek.