Zmodernizované koupaliště ve Zdicích přivítá první návštěvníky až v příštím roce. Přestože představitelé Zdic dělali vše proto, aby ho otevřeli už během letošní sezony, objevily se při rekonstrukce bazénu chyby, které jim plány překazily. Pracovníci stavební komise při běžné kontrole totiž zjistili, že na jižní boční stěně bazénu je netěsná spára, kterou prosakuje spodní voda.

Město se soudit s firmou nebude

„Jedná se o prosakování vody pracovní spárou, která vznikla při zavádění nové technologie. Touto spárou prosakuje spodní voda a kvůli tomu nelze na stěny nanést hydroizolační materiál. Bez odstranění této poruchy nemůžeme pokračovat v dalších pracech. Firma, která rekonstrukci bazénu prováděla, ale reklamaci neuznala. Kdybychom se s ní soudili, dokončení rekonstrukce se oddálí. Proto jsme se snažili najít pro tento problém jiné řešení, a to se nám už podařilo,“ informoval starosta města Zdice Miroslav Holotina.

Na opravu zjištěné závady muselo město vyhlásit soutěž a vybralo firmu, která opravné práce zajistí. „Vyhrála ji firma, která rekonstrukci bazénu prováděla. Ze tří obeslaných firem se do soutěže přihlásily dvě a pražská firma GHC Invest podala nejnižší nabídku,“ vysvětlil Holotina.

A jak je možné, že se firma, která pochybení při rekonstrukci bazénu odmítla, do soutěže přihlásila? „Pochybení ohledně netěsné pracovní spáry na jižní straně bazénu necítíme, protože jsme se snažili o kompletní dodávku celé vany bazénu. Město ale nemělo dostatek finančních prostředků, a tak se v projektu prováděly určité změny, které se týkaly i konstrukce vany,“ vysvětlil obchodní ředitel společnosti GHC Invest Praha Miroslav Štrobich. Jak dále uvedl, v těsné blízkosti nového bazénu jsou další dva. Jeden byl postaven někdy za první republiky a druhý se měl údajně vybudovat v akci
Z v dobách totalitního režimu. „Při výstavbě druhého bazénu se zřejmě použil nekvalitní materiál. To je také jednou z příčin, proč je prosakování spodních vod tak silné,“ poznamenal Štrobich.

Sanace netěsné spáry by se měla uskutečnit začátkem září a práce na ní by měly trvat zhruba týden. „Dokončení ostatních prací, které jsou součástí rekonstrukce koupaliště, by nemělo trvat déle než měsíc,“ upřesnil starosta.

Fakta o akci:

  • Rekonstrukce koupaliště ve Zdicích začala v září loňského roku.
  • Město ji rozdělilo na dvě etapy, během nichž se opraví horní a dolní část koupaliště.
  • Celkové náklady budou ve výši 26 milionů korun.