„Rád bych touto cestou poděkoval všem našim sestrám, ošetřovatelkám a v neposlední řadě i sanitářkám a sanitářům za to s jakou pílí, ochotou a vstřícností vykonávají svou práci. Pro většinu z nich je to poslání, které plní svědomitě a s jasným cílem pomoci člověku,“ sdělil pro oficiální web nemocnice Jiří Pichlík, hlavní sestra Nemocnice Hořovice.

„V naší nemocnici pracuje téměř 600 sester a sanitářů. Jsem na naše sestry, ošetřovatelky a sanitáře moc pyšný. Svou práci, i přes momentální situaci stiženou navíc pandemií Covid-19, stále vykonávají s plným nasazením a jsem rád, že dnešní růže jim vykouzlily na tvářích ještě větší úsměv,“ dodal.

Klientům mohou již nosit balíčky 

Spolu s rozvolňováním vládních opatření přijatých kvůli šíření nemoci Covid-19 se postupně také uvolňují jednotlivá opatření nejen měst a obcí, ale také nejrůznějších organizací – například v Domově seniorů TGM v Berouně. Nově je možné klientům doručovat balíčky. „Nicméně recepce zůstává stále uzavřena, proto vás prosíme, abyste balíčky nechávali před vchodem. Balíčky poté budou dva dny ponechány na dekontaminaci,“ stojí ve zprávě domova pro seniory.

Rozhledna v Berouně se otevřela

Od středy 13. května je obnoven provoz rozhledny na Městské hoře. Město žádá o dodržování platných opatření a hygieny dle pokynů obsluhy. Vstup na rozhlednu je možný jen s rouškou.