Antonín Marx, ředitel Berounské sportovní, která městský aquapark a zimní stadion provozuje, zatím nemůže upřesnit, jak a zdali se bude vstupné do bazénu či veřejně bruslení zdražovat. „Zatím přesně nevíme, jak se u nás situace promítne. Momentálně neznáme nové ceny za energie na příští rok. Město Beroun pravidelně soutěží ceny energií na burze a do celého toho balíku spadáme i my. Uvidíme tedy, jaká bude výsledná cena elektřiny a plynu,“ uvedl Marx.

Beroun tendruje dodavatele kolektivně s dalšími městy, jako je například Kladno či Králův Dvůr. Vše je ale momentálně podle místostarosty Michala Mišiny v jednání a více se bude vědět asi za 14 dní až tři týdny. „V současné době ještě nemáme vysoutěženou cenu ani dodavatele energií na další období. Bude hodně záležet na částce, kterou se nám na další období podaří vyjednat. Provoz Laguny i zimního stadionu je částečně dotován již nyní, a jak to bude dál, nejde momentálně konkrétně říct. Zatím je více otázek než odpovědí,“ uvedl místostarosta.

2. ročník Sokolského běhu republiky v Komárově.
PODÍVEJTE SE: V Komárově se běžel Sokolský běh republiky

Dokud nebudou jasné ceny energií, Berounská sportovní nemůže sestavit konkrétní rozpočet. Neví se tak ani, zda se chytá nějaký finanční polštář, který by případné skokové zdražování udržel na uzdě. „Rozpočet prozatím připravujeme na základě odhadů a budeme jej ještě finalizovat. Nelze tedy určit, jak se současná situace projeví na vstupném. Jinými slovy na toto zatím odpovědět neumíme, záleží na výsledných cenách a dalších kalkulacích,“ konstatoval Marx.

V tuto chvíli to vypadá, že by obě centra měla fungovat podle klasické otevírací doby. „Pevně věřím, že otevírací hodiny budou standardní a neohrozí je případná další vlna epidemie,“ uzavřel Marx.

Ilustrační foto
Nájemních bytů v Praze rychle ubývá. Mohou za to vysoké ceny bytů i zájem

Momentálně vyjde dospělé návštěva zimního stadionu na 50 Kč a za děti se platí 30 Kč. Hodina v aquaparku stojí dospělé 130 Kč ve všední dny. Svátky a víkendy vyjdou na 150 Kč. Za děti do 14 let si rodiče musí připravit 75 Kč na hodinu ve všední den a o deset korun více o svátcích a víkendu.