Na sobotní Žebrácký vandr zve STŘELA Žebrák. Pro všechny jsou připraveny čtyři trasy pro pěší a dvě cyklotrasy. „Pokud máte malé děti, nebo plánujete pouze krátkou procházku po okolí Žebráku, vyberte si trasu dlouhou 4 km, která vede pod hrad. V případě příznivého počasí na ní budou připraveny drobné soutěže pro nejmenší. Ostatní trasy jsou směrovány směrem na Hředle a Knížkovice a měří 10, 15 a 25 km," upřesnila za spolek STŘELA Žebrák Renata Holečková.

„Vzhledem k loňskému špatnému počasí a malé účasti cyklistů jsme se rozhodli zachovat plánované trasy z minulého roku – 34 nebo 53 km dlouhé. Kratší trasa je plánována přes Komárov a Kařez do Zbiroha a přes Týček zpět. Delší trasa je poměrně náročná – málo rovinek, většina cesty z kopce do kopce, ale vede krásnou krajinou přes Zbiroh do Přísednice, Třebnušky, Zvíkovce přes Podmokelský mlýn zpět," pokračují pořadatelé.

Pokud minete hospůdky při cestě, budete mít možnost se občerstvit v cíli, nebo si můžete na připraveném ohni upéct špekáčky.

Startovné je 30,- Kč, děti do 6 let zdarma. Děti, které ještě nejsou žáky ZŠ, se mohou akce zúčastnit pouze s doprovodem. Start je od 8:00 do 12:00 hod. v prostorách u pionýrského domku blízko fotbalového hřiště, cíl bude uzavřen v 17:00.

Informace o další činnosti spolků „STŘELA Žebrák" a „PS A.Pacovského Žebrák" je možné najít na www.strelazebrak.webnode.cz a www.zebrak.pionyr.cz .