Tradiční akci pořádá občanský spolek Střela Žebrák. Spolek vznikl v roce 2010 a akci pro milovníky turistiky pořádá už šest let .
Letos se Žebráckého vandru zúčastnilo přes 250 milovníků pohybu. Organizátoři si pro ně připravili čtyři pěší trasy a další byla určena cyklistům. Ta byla také nejdelší. Cyklisté museli zdolat trať dlouhou třicet kilometrů. Nejdelší trasa pro chodce byla o délce pětadvaceti kilometrů a vedla směrem do obce Bzové na Hřebeny, dále přes Kublov, do Údolí ticha a zpět.

„Žebráckého vandru se účastním pravidelně. Dříve jsme ale chodili s dětmi pěšky. Letos jsem ho jela na kole poprvé," svěřila se Jolana Červená ze Žebráka.

Děti, kterých se na startu sešel i letos velký počet, si užily kromě pohybu také spoustu jiné zábavy. Mohly si totiž také zastřílet a zadovádět na houpačkách.

„Prostředí i atmosféra jsou tady velmi příjemné. Tento turistický pochod chodím s přítelem už několik let. Letos jedeme poprvé také s kočárkem. Bereme to jako příjemnou sobotní procházku," svěřila se Anna Sokolová.