Děti ze Žebráku a z přilehlých obcí se mohou těšit nejen na novou keramickou dílnu, ale také například na hudebnu. Letos v červnu zde bude otevřeno nové dětské centrum s názvem Srdíčko.

Letos se opraví pouze přízemí

Rekonstrukci budovy, kde budou moci trávit volný čas děti od šesti do dvanácti let, zajišťují zástupci Náboženské obce Církve československé husitské. „Od podzimu roku 2006 do konce letošního roku jsme prostavěli 800 tisíc korun. Vzhledem k tomu, že celkové náklady na dokončení centra dosahují téměř 1,5 miliónu korun, může letos dostavět pouze přízemí centra a přilehlé chodníky,“ vysvětlila Růžena Adamová, statutární zástupce Náboženské obce Církve československé husitské v Žebráku.

Vybavení je připravené

„V přízemí bude keramická dílna i s pecí. Tu už máme zajištěnou. Dále zde děti budou moci navštěvovat hudebnu a po dokončení prvního patra přibude i tělocvičena,“ doplnila Adamová s tím, že v nové centrum mohou využívat i rodiče. Jeho součástí bude i poradenské centrum.

Stavba musela být přerušena

„Kdo se pustil do akce, která je postavena pouze na sponzorských darech a nadacích, dobře ví, co se v této práci skrývá námahy, nezdaru, ale i radosti za každým sebemenším pokrokem. Finanční pomoc zajistil již v roce 2007 senátor Jiří Oberfalzer. Další peníze slibovali podnikatelé. Sliby ale nedodrželi. Je možné, že z důvodu finanční krize, ale my jsme museli stavbu vloni v létě zastavit,“ popisuje statutární zástupkyně Adamová.

Festival Letorosty podpoří Srdíčko

Zástupci Církve československé husitské požádali o pomoc opět senátora. „Nejenže si dětské centrum zasloužilo podporu dalšího sponzora, ale se Srdíčkem počítáme i jako s jedním z neziskových partnerů festivalu Letorosty. Je to dobrý příklad, kde se věnují dětem a nabízejí jim vyžití ve volném času,“ uvedl senátor Oberfalzer.