Mezi městem Žebrák a Točníkem totiž vznikne do konce prázdnin cyklostezka. „Včera jsme předali staveniště společnosti Strabag. Ta by měla se stavbou začít již tento týden,“ uvedl starosta města žebrák Daniel Havlík.

Nová cyklostezka bude kopírovat silnici mezi Žebrákem a Točníkem. „Stavba by neměla omezit provoz na vedlejší komunikaci. Začínáme na zelené louce, tím odpadá odvoz velkého množství materiálu,“ uvedl starosta žebráku s tím, že v místech budoucí cyklostezky se nejprve provede skrývka, zhutní se terén a položí asfalt.

Žebráčtí získali na stezku pro cyklisty dotaci od Krajského úřadu Středočeského kraje. Jedná se o Regionální operační program a výše příspěvku je téměř 3,5 milionů korun. Město žebrák se na akci podílí dvaceti procenty.

Kladem novinky města Žebrák je hlavně bezpečnost. A to jak už pro zmíněné školáky, tak pro turisty, kteří se ze Žebráku vydávají na hrad Točník. Cyklostezku využijí i lidé ze sousední obce, kteří se vydávají k lékaři či za nákupy.

Žebráčtí byli úspěšní i v žádosti o dotaci na projekt s názvem Bezpečné město žebrák – bezpečně pěšky do školy. Díky této akci dojde k úpravě a dostavbě stávajících chodníků u krajských silnic, a to tak, aby vyhovovaly vozíčkářům.