„Je hotová lávka přes propustek v Točníku,“ popsal současnou situaci starosta Žebráku Daniel Havlík s tím, že některé stavební práce o několik dnů posunulo deštivé víkendové počasí. „Už v pondělí se měla provést stabilizace spodních vrstev budoucí cyklostezky. Přesunuli jsme tuto akci na čtvrtek, ale to jen v tom případě, že nebude rozmoklý terén,“ upozornil Daniel Havlík.

Po cyklostezce mezi žebrákem a Točníkem by se mohli nejen první cyklisté, ale in-line bruslaři prohánět již v září. „Stavba má být hotová do konce srpna. Vše by mělo klapnout,“ sdělil Havlík.

Stavbu cyklostezky podpořila dotace

Žebráčtí získali na stezku pro cyklisty dotaci. Jedná se o Regionální operační program a výše příspěvku je téměř 3,5 milionu korun. Město žebrák se na akci podílí dvaceti procenty.

Před zahájením stavby cyklostezky byl pod jejím budoucím povrchem vybudovaný vodovodní a kanalizační řad. Prozatím se jedná o akci soukromé firmy, která hodlá v Točníku vystavět nové rodinné domy. Protažení řadu ze Žebráku do Točníku se uskutečnilo na náklady této firmy. Zástupci města Žebrák předpokládají, že by toto propojení mohli v budoucnu využít i pro připojení vodovodu a kanalizace pro ostatní obyvatele Točníku.