To je výsledek jednání mezi firmou a vedením Králova Dvora za to, že bude ve větší míře využívat silnici v lokalitě Křižatka.

„Údržbové práce bude provádět po dobu tří let a v rozsahu nákladů ve výši necelých pěti milionů korun," uvedl starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Konkrétně se jedná o částku  4,8 milionu korun. „Odpracované hodiny budeme sledovat a násobit taxou, která platí v současné době. S údržbou zeleně začne firma už  nyní na jaře," upozornil Petr Vychodil.

Firma Maxit postavila podnik na katastru města Berouna a na dovoz kamene z Velkolomu Čertovy schody bude využívat silnici v králodvorské lokalitě Křižatka. Vedení Králova Dvora se proto z tohoto důvodu snažilo získat nějaké výhody pro město.

„Šli jsme s nimi do jednání. Řekli jsme jim, že když oni budou využívat silnici v lokalitě Křižatek, tak že bychom byli rádi, kdyby se ve městě na něčem podíleli. No  a výsledkem je to, že se nám po dobu tří let budou starat o zametání, sekání a další údržbu zeleně," vysvětlil starosta Králova Dvora.

„Nic o tom nevím. Ale asi je to pro město dobré. Zeleň a její údržba je důležitá," uvedla Marie Plecková.

Vedení Králova Dvora plánuje určité změny i v zajišťování ostatních úklidových prací, jako je odvoz kontejnerů a úklid autobusových zastávek .

„Jsme přesvědčeni, že výběrové řízení, ze kterého vzejde firma, která bude mít po tři roky tyto práce na starost, přinese finanční úsporu," dodal Petr Vychodil.