O tom budou už 26. ledna rozhodovat i voliči v berounském regionu. Názory na oba kandidáty rozdělily lidi na dva tábory. Hádají se nejen lidé na sociálních sítích, ale i v rodinách. „Přítelkyně hodlá volit Drahoše a já volím Zemana. Dělá Drahošovi propagaci i na svém facebookovém profilu, tak jsem to s ní rozebíral a pohádali jsme se,“ poznamenal Jan Šimůnek z Berouna.

Zejména na Facebooku se rozjela dost agresivní kampaň voličů na podporu svých kandidátů. Ti, co podporují současného prezidenta Miloše Zemana, hází špínu na Jiřího Drahoše a naopak. Facebookem kolují i různá humorná videa, která kandidáty zesměšňují. Jiřího Drahoše sice v prvním kole Miloš Zeman porazil, ale v druhém kole ho pravděpodobně podpoří mnozí voliči, nepostupujících kandidátů. „Můj kandidát Marek Hilšer dopadl v prvním kole výborně, na Karlštejně měl krásných 11,3 procenta. Ve druhém kole budu volit profesora Drahoše, který u nás v Karlštejně vyhrál prezidentské volby už v prvním kole,“ poznamenal manažer a producent Janis Sidovský.

Někteří voliči se ale druhého kola nezúčastní. Ani jeden z postupujících kandidátů nesplňuje jejich představy. Jedním z nich je i frontman kapely Moped Vojtěch Hubinger. Ten v prvním kole volil Mirka Topolánka. „Z výsledkem prvního kola spokojený nejsem. Čekal jsem, že vyhraje Mirek Topolánek. Ten by je tam všechny srovnal. Z druhého kola jsem značně zklamaný, protože nemám rád opilce a lidi, kteří v rádiích používají sprostá slova. Také nemám rád neomarxistické levičáky. Takže už k volbám nejdu,“ uvedl Vojta Hubinger.

Mirka Topolánka volil i kastelán Karlštejna Jaromír Kubů. „Přátelé mi říkají Mirek, tak jsem v prvním kole volil Mirka Topolánka. Čekal jsem, že dopadne lépe, ale nedopadl. Že se do druhého kola dostanou Zeman a Drahoš se dalo očekávat. Z výsledku tak nejsem ani zklamaný a ani překvapený. Trochu jsem si říkal, že by mohl výrazněji zabodovat Marek Hilšer. Ale nestalo se tak,“ konstatoval kastelán hradu Karlštejn Jaromír Kubů s tím, že ohledně výsledků v druhém kole se přiklání k názoru senátora Kubery. „Kubera pronesl, že druhé kolo prezidentských voleb vyhraje Miloš Zeman, ale že do roka tu funkci složí. Já samozřejmě k volbám půjdu,“ dodal Jaromír Kubů.

A koho budou volit v druhém kole lidé z ulice? „Já už mám jasno. Volím stejného kandidáta jako v prvním kole, a to Miloše Zemana. Je mi jedno kolik mu je let a kolik becherovky za den vypije. Je to vlastenec, je chytrý a na naší zemi mu záleží. Pamatujete si Winstona Churchilla? Zeman mu je hodně podobný. Má stejně prořízlá ústa a má i stejnou zálibu v alkoholu a stejný názor na islám. Churchill se vyjadřoval velmi negativně o islámu a o muslimech už ve své době,“ řekl Jindřich Škach z Berouna.