Sebrala je z účtu zemřelého. Teď je bude muset vrátit právoplatnému dědicovi a nebo půjde do vězení. Hrozí jí až osm let za mřížemi.

Majitel účtu zemřel koncem roku 2009. Žena s ním měla pravděpodobně nadstandardní vztah, protože jí k němu dal dispoziční právo. Když nečekaně zemřel, žena se rozhodla využít situace a z jeho účtu vybrala větší finanční obnos. Když jí to prošlo, rozhodla se, že si pořádně vylepší svoji finanční situaci a začátkem roku 2010 vybrala další peníze.

Suma, kterou si z účtu celkem vyzvedla, byla hodně vysoká. Žena z účtu zemřelého známého vybrala v hotovosti celkem přes milion sedm set tisíc korun. „Berounští kriminalisté začali ženu trestně stíhat pro spáchání zločinu krádeže. Toho se dopustila tím, že po smrti zůstavitele, který zemřel v prosinci roku 2009, z jeho účtu vedeného u bankovního ústavu neoprávněně vyzvedla hotovost. Peníze vyzvedla na pobočce banky po jeho smrti, i když si musela být vědoma, že její dispoziční právo k účtu zůstavitele zaniklo jeho smrtí," uvedla k případu mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.

Podle policie musela žena vědět, že veškerá hotovost na účtu náleží do dědického řízení a že vyzvednutím peněz okrádá právoplatného dědice.
Pětapadesátiletá žena si tímto svým jednáním přisvojila cizí věc a způsobila značnou škodu přesahující částku 1 700 000 tisíc korun.
To, že peníze z účtu zmizely po smrti příbuzného, zjistil jeho dědic a oznámil to policii.