Policisté každoročně odhalí řadu řidičů jak pod vlivem alkoholu, tak pod vlivem drog. Mezi řidiči, kteří řídí vozidlo pod vlivem alkoholu, v poslední době přibylo těch, kteří požili před jízdou větší množství alkoholu. Výjimkou tak nejsou případy, kdy řidič nebo řidička mají v dechu přes tři promile alkoholu.

Už malé množství alkoholu zhoršuje výkon řidiče a jeho schopnost ovládat vozidlo. Z psychologického hlediska je u řidiče nejrizikovější hladina alkoholu v rozmezí 0,5 – 1,5 promile. Takový člověk má nižší míru sebekontroly, cítí sebejistotu, má sklon k soutěživosti a více riskuje.

Alkoholu v dechu měla také řidička, která havarovala se svým vozidlem Ford Fiesta na silnici od obce Hudlice na obec Otročiněves.

„Řidička po projetí pravotočivé zatáčky přejela do blízkosti pravé krajnice, kde strhla řízení vozidla vlevo a dostala s vozidlem smyk. Pak přejela do protisměru a její vozidlo skončilo v poli, kde se přetočilo na střechu," uvedla k dopravní nehodě Lenka Uriánková.

Po havárii byla preventivně převezena na  traumatologické oddělení do motolské nemocnice.

Další nehodu, kterou nyní vyšetřují berounští policisté, zavinil řidič, který byl pod vlivem drog.

Čtyřiatřicetiletý muž havaroval v obci Běštín. Při projíždění pravotočivé zatáčky sjel s autem do protisměru a následně sjel mimo komunikaci, kde přední částí vozidla narazil do oplocení domu a poškodil ho.
Policejní hlídka u řidiče provedla dechovou zkoušku na alkohol, ta byla negativní, a orientační test soupravou DrugWipe 5 na návykové látky, který byl pozitivní na Amphetamin a Methamphetamin. Řidič přiznal, že asi před týdnem užil návykovou látku pervitin. Při jeho lustraci policisté zjistili, že je veden jako neřidič a má platnou blokaci řidičských oprávnění.

„Všechno je to o morálce. Já bych do auta nesedl ani po jednom pivu. Bál bych se, že někoho porazím. Nevím, co je nyní větší hrozba jestli alkohol, a nebo drogy," poznamenal Jan Pekárek ze Zdic.