Záchranná služba z Hořovic vyjížděla ve čtvrtek ráno k čtyřicetileté ženě, která dispečerce oznámila, že trpí velkými bolestmi břicha. Nejen zdravotníci, ale především žena samotná byla velmi překvapená, když jí záchranář oznámil, že rodí.

„Záchranáři okamžitě kontaktovali rychlou lékařskou pomoc. Než však přijel lékař na místo, bylo děťátko na světě. Maminku s čerstvě narozenou holčičkou transportovali do hořovické nemocnice přímo na porodní sál. Žena záchranářům řekla, že vůbec nevěděla, že je těhotná,“ uvedla tisková mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

Na svět tak přišla zdravá holčička s váhou 2,420 g a mírou 46 cm. „Holčička i matka jsou v pořádku,“ informoval Deník o zdravotním stavu rodičky i její dcery tiskový mluvčí hořovické nemocnice Tomáš Šebek.

„Sama jsem odrodila dvě děti, přece není možné, aby si žena těhotenství vůbec nevšimla,“ podivovala se nad zprávou o nečekaném porodu Jana S. z Berouna. Její kamarádka ihned začala kuriózní situaci rozvíjet dál. „Nedovedu si představit, jak volám do práce, že druhý den nepřijdu, protože jsem porodila,“ kroutí hlavou slečna Radka.

Jak Berounský deník ale Tereza Janečková ujistila, nejde o ojedinělou událost. „Takové případy, kdy vyjíždíme k rodičce, která o své graviditě neví, se stávají i několikrát do roka. Jedná se například o silnější ženy, nebo ty, které několik kil navíc neřeší a navíc třeba v období těhotenství nepřestaly menstruovat. Někdy se také může jednat o ženy se sníženou inteligencí,“ uvedla Janečková.