Policejní hlídka Obvodního oddělení Karlštejn si v časných ranních hodinách povšimla osoby, která se před nimi u obce Srbsko ukryla do křoví. Policisté se vydali za ní a když ji dostihli, chtěli zjistit její totožnost.

„Žena u sebe neměla žádné doklady. Policisté proto provedli její lustraci v evidenci osob a zjistili, že se jim podařilo chytit šestapadesátiletou ženu, které Okresní soud v Berouně zakázal na území berounského regionu pobyt, a to až do 10. října roku 2017," uvedla k dopadení ženy mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Po dopadené ženě bylo kromě toho také vyhlášeno celostátní pátrání a vydán příkaz k zatčení. „Žena zákaz pobytu na území okresu Beroun v minulosti porušovala a nerespektovala. Proto na ni Okresní soud v Berouně vydal příkaz k zatčení," vysvětlila Marcela Pučelíková.

Ženě nyní hrozí za spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí trest odnětí svobody až na dva roky.
Osob, které se skrývají před policií či vězením, není málo. Po některých policisté pátrají roky, než se jim je podaří zadržet. Práci jim totiž ztěžuje volný pohyb přes hranice jednotlivých států.

„V současné době máme několik osob, po kterých dlouhodobě pátráme. Mezi nimi je i muž, kterého hledáme od června roku 2000. Je to důležitý svědek, který by nám mohl pomoci objasnit loupežné přepadení z 20. června 2000," uvedl berounský kriminalista Radek Lancinger.

Tehdy vtrhlo do domu jednoho podnikatele v obci Malé Přílepy v nočních hodinách asi šest maskovaných mužů v kuklách a se zbraněmi. Podnikatele zmlátili, svázali a použili na něho i žehličku. Z jeho domu potom odcizili elektroniku, šperky, střelnou zbraň a peníze.

Celková škoda, kterou podnikateli způsobili, dosáhla částky asi osm set tisíc korun. Z účasti na tomto loupežném přepadení byl podezřelý hledaný Ukrajinec Bodlak Mykhaylo Dmitro, který tehdy u tohoto podnikatele pracoval jako takový správce a po loupežném přepadení okamžitě zmizel.

Stín podezření na něho padá i proto, že lupiči vnikli do domu nenásilným způsobem a on měl klíče.
„Z tohoto důvodu předpokládáme, že se na přepadení účastnil. Bodlak Mykhaylo Dmitro se narodil 22. 11. 1977 je ukrajinské národnosti. Během pátrání jsme zjistili, že se nějaký čas pohyboval v nočních klubech v Praze a že tak trochu patří mezi osoby v podsvětí," upozornil Radek Lancinger.

Po přepadení měl hledaný muž odcestovat na Ukrajinu, kde si měl nechat změnit identitu. „Vzhledem ke korupci, která tam je, to není za peníze žádný problém. Za peníze se tam dá koupit všechno. Ukrajina s námi sice jakoby spolupracuje, ale to je tak asi vše. Na Ukrajině neexistuje žádná evidence osob, takže když někdo zmizí, nikdo po něm nepátrá," poznamenal berounský kriminalista.

Z Ukrajiny se měl hledaný opět vrátit do Prahy. Policisté ale dodnes neví, kde se podezřelý muž skrývá.