Na uzavření stadionu ještě ve středu večer reagovalo město Beroun. „Společnost ČEZ objekt zimního stadionu odpojila, domníváme se, že kvůli dluhům provozovatele," řekl starosta Ivan Kůs. Na místo se byl společně se starostou podívat velitel Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Pavel Šimek a také zástupce provozovatele objektu, a to kvůli nebezpečí úniku čpavku spojeného s přerušením dodávky elektřiny. Tento plyn, který zajišťuje chlazení ledu, je zdraví nebezpečný a jeho případný únik by mohl mít nemalé následky. Při vypnutém proudu hrozilo, že se čpavek zahřeje a z potrubí pod ledem se uvolní.

„Zástupci společnosti ČEZ na výzvu města slíbili, že dodávku proudu provizorně obnoví a to až do doby, než správce objektu plyn přečerpá. Momentálně právě tento proces probíhá. Únik čpavku tedy nehrozí," dodal starosta. Na budově stadionu je nyní uveřejněna informace, že z technických důvodů je zimní stadion do odvolání uzavřen. Sportovní kluby, které měly v nejbližších dnech na stadionu trénovat, byly s touto zprávou seznámeny.

„Nastalou situaci vnímám jako selhání provozovatele zimního stadionu. Město své závazky k němu plní. Pokud je odpojení proudu opravdu následek dluhů provozovatele, nechápu, proč by takovéto problémy měl vůbec mít. Město na provoz zimního stadionu provozovateli přispívá 2,5 milionu korun ročně. O dalších opatřeních nyní budeme jednat," dodal starosta.

Město Beroun o situaci na zimním stadionu jedná již delší dobu. Problémem je smlouva, která je podle vedení města nevýhodná a jednostranná. Sepsána byla za začátku devadesátých let. A je vypověditelná jen jednou za deset let. Tato lhůta uplynula před dvěma lety, tehdejší vedení Berouna ale podle našich informací tento termín tehdy zmeškalo.

„Dnes je situace taková, jaká je. My jsme už od konce minulého roku připravení převzít zimní stadion a zajistit jeho provoz. Vše ale teď záleží na dalších jednáních s provozovatelem, který je momentálně v zahraničí," uvedl pro Berounský deník Ivan Kůs.

Na článek, který Berounský deník ve středu zveřejnil na svých webových stránkách a na facebooku, reagovala široká veřejnost.

Řada z nich by ráda slyšela reakci hlavně provozovatele zimního stadionu, jednatele firmy, která provozuje i sousední hotel Na Ostrově. „Kam se ztrácejí všechny ty peníze, které do zimního stadionu pumpuje město?" komentoval situaci jeden z milovníků berounského bruslení.

Ačkoli se Berounský deník snažil získat vyjádření jednatele společnosti Dynatel provozující zimní stadion, pokusy byly marné. Pan Němec nám oznámil, že je v zahraničí a na naše otázky nereagoval.

Situací jsou nejvíce rozčarované děti s jejich rodiči z oddílů hokeje a krasobruslení. „Máme syna na hokeji a neplatíme zrovna malou částku. A teď tohle. Je to veliká ostuda a já pevně věřím, že se to vyřeší co nejdříve," svěřila se nám maminka jednoho z malých hokejistů.

Na berounském ledě ale trénovali například i králodvorší hokejisté. „Sezona HK Králův Dvůr skončila s tím, že jsme si nechali ledy ve čtvrtek od půl osmé.

Tento led nyní využíváme včetně kluků, kteří se zúčastní veteránského turnaje Retro Cup, který se má konat 16. dubna. Situace s odpojením elektřiny je velice nepříjemná spíše pro mládežnické týmy Berounských medvědů a krasobruslaře, kteří mají pravidelné tréninky. Ale musím přiznat, že to je nepochopitelné vůči těm, kteří platí pronájem ledové plochy v hotovosti před každým tréninkem či zápasem. To, že je na zimním stadionu problém, nebo spíše problémů více, ví úplně každý, kdo se na berounském zimáku pohybuje. Ale nerad bych se pouštěl do nějaké kritiky, to si musí vyřídit město Beroun s tím, kdo má zimní stadion v pronájmu," uvedl manažer HK Králův Dvůr Marek Potěšil.

V SOBOTNÍM VYDÁNÍ PŘINESEME ROZHOVOR SE STAROSTOU BEROUNA IVANEM KŮSEM. CO BUDE SE ZIMNÍM STADIONEM DÁL? JAK SITUAIC ŘEŠÍ MĚSTO?