Stovky návštěvníků si i letos přišly připomenout biblický příběh narození Ježíška. Na první svátek vánoční zněly tóny koled po celé návsi, Ježíšek spokojeně spal v jesličkách a vedle něj stáli Marie a sv. Josef. Místní děti v kostýmech zatančily a přišli i tři králové.

Lidé berou Živý betlém v Otročiněvsi jako příležitost pro setkání a mnozí účinkující ji budou mít navždy spojenou se svým dětstvím. Tak jako Tereza a Denisa. „Tancovaly jsme odmala. Když jsme začínaly, mohly nám být asi tak tři roky," vzpomínaly třináctileté dívky na středečním setkání. „Na akci Živý betlém jsme vystupovaly až do loňska. Určitě je na co vzpomínat, trému jsme ale neměly, v těch šátcích nás nemohl nikdy nikdo poznat," věří i po letech obě děvčata, která letos obdivovala taneční krůčky svých následovníků už v roli diváků.

Terezu a Denisu už vystřídaly mladší děti. „Prostě společně tancujeme, někdo nosí Ježíškovi kůžičky, někdo mlíčko," popsala své vystoupení Terezka. Jak dále uvedla, na Vánocích se jí nevíce líbí dárky. „Dostala jsem náhrdelník, náramek, náušnice a prstýnek," prozradila malá tanečnice.

Na Živý betlém se sjíždějí celé rodiny. „Máme tady děti i známé z Prahy. Akce je krásná," pochválili setkání i manželé Součkovi z Otročiněvsi.