Pozvání na sportovní akci s názvem Millenien Cup 2015 dostali i žáci hořovické druhé základní školy.

„Cesta dlouhá 520 kilometrů nám s přestávkami trvala sedm hodin. Po příjezdu do Gau-Algesheimu nás přivítal starosta města a členové zastupitelstva na místní radnici," uvedla učitelka Jana Fialová.

Školáci se pak ubytovali v hasičské zbrojnici, prohlédli si město, navštívili muzeum jízdních kol a byli pozvaní na večeři. Pak ještě malí fotbalisté trénovali na hřišti.

„V sobotu ráno jsme měli bohatou snídani a vydali se na slavnostní zahájení turnaje. V 11 hodin vše vypuklo. Hrálo se na dvě skupiny v každé kategorii vyřazovacím způsobem. Po napínavých zápasech na nezvykle malém hřišti v časové dotaci 6 minut mladší skončili na 4. místě a ti starší na penalty vybojovali zlatý pohár," popisuje Jana Fialová.

Po vyhlášení výsledků hořovická výprava ještě navštívila místní aquapark. Žáci si z Německa přivezli spoustu zážitků a zkušeností.
Turnaj Millenien Cup 2015 není jedinou společnou akcí partnerských měst. V květnu byla situace opačná, návštěva z města Gau-Algesheim přijela do Hořovic. Velký ohlas měl koncert katolického šedesátičlenného sboru Christian-Erbach-Chor, který se uskutečnil v kostele Nejsvětější trojice na Palackého náměstí. V Hořovicích dlouho neúčinkovalo tak velké těleso, jako byl katolický sbor.

Výstavu fotografií z německého partnerského města mohou lidé stále navštěvovat v budově úřadu č.p. 640 na Palackého náměstí. Další výstava se připravuje, lidé ji najdou přímo na hořovické radnici.