Turisté vybaveni drahými fotoaparáty a naditými peněženkami si, oslněni scenérií lesů a krás Berounska, nedávají bedlivý pozor na svoje osobní věci. Policejní služebny následně plní zklamaní a oloupení cizinci.
Své o tom ví i Belgičanka, která přišla v těchto dnech v rámci prohlídky hradu Karlštejn o veškeré úspory, včetně kreditních karet.
Přesto, že se to stalo přímo při výkladu a prohlídce hradu Karlštejn, nikdo z návštenvíků si ničeho podezřelého nevšimnul. Zloději využili houfu lidí, kdy mohli pracovat naprosto nepozorováni.

„To, že se to stalo přímo v hradě a při prohlídce, je celkem ojedinělé. Četné krádeže zaznamenáváme spíše na parkovišti pod hradem. Dále potom v kempech, kde lidé rádi nechávají cennosti ve stanech a karavanech,“ uvedl ředitel Okresního ředitelství v Berouně Miroslav Jerling. Přestože muži zákona stále varují před kapesními krádežemi a ponecháváním cenností v autech, lidé jsou nepoučitelní a zloději o to vynalézavější.
„K nejčastějším praktikám patří i v létě olupování lidí v tlačenicích, nákupních centrech a trzích. „Jedno období jsme v berounských kempech Na Hrázi i Plešivci zaznamenávali krádeže, při nichž zloději rozřezali celtu u stanu a z něj odnesli, co se dalo. V letošním roce těchto případů naštěstí ubylo,“ doplnil ředitel Miroslav Jerling.

Nepříjemnou zkušenost z kapesní krádeží má Irena z Berouna, kterou zlodějka tmavé pleti okradla přímo při placení v supermarketu.
„Je to už delší dobu, kdy se to stalo. Stála jsem u pokladny a přemýšlela, co mám ještě koupit. Ke vší smůle jsem měla u sebe i tisícovku své kolegyně, která ji potřebovala rozměnit a koupit kávu. Při nákupu se za mnou v tlačenici najednou objevila romská žena, která se na mě nepříjemně přitlačila.
Dokonce jsem se proti jejímu nátlaku ohradila, jestli neumí být ohleduplnější. Romka ale najednou zmizela, jak se objevila. U pokladny jsem bohužel zjistila, že zaplatit už nemám čím,“ zavzpomínala žena.