„Řidiči i jejich spolujezdci by si měli uvědomit, že zloděj, který uvidí na sedadle auta odložený fotoaparát, mobilní telefon, tašku či peněženku, nezaváhá a do vozidla se vloupá. Opuštěné automobily by proto neměly být jako výkladní skříně. Lidé by si měli cenné věci jako jsou fotoaparáty, dávat do kufru auta a nebo nosit s sebou," apeluje na lidi mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.

Peněženku s doklady a hotovostí ve výši osmi tisíc korun zanechal v osobním vozidle také řidič Alfy Romeo. Když se ke svému vozidlu vrátil kolem jedné hodiny večer, už ji nenašel. Smůlu měl i majitel jednoho osobního vozidla, který si udělal výlet k lomu Malá Amerika v katastru obce Mořinka.

Když se kochal nádhernou vyhlídkou, nedával pozor na svoji tašku, kterou si zde odložil. Toho využil neznámý zloděj a z tašky mu odcizil klíče od vozidla a mobilní telefon HTC.

Zloděj neváhal a vydal se i k vozidlu, které si odcizenými klíči odemkl. Z auta si potom vzal kabelku, ve které byly klíče, peněženka s hotovostí, doklady a platební karta.