Ovšem to nebyla jediná změna. „Změní některé regulativy ploch, které mají snížit intenzitu zástavby a zatížení veřejné infrastruktury. Mimo jiné počítá i s plošným zvýšením zeleně. Tímto dává šanci zeleni na střechách budov. V některých plochách navrhuje snížení maximální přípustné podlažnosti objektů a u bytových domů podmiňuje zajištění nebytových prostor,“ uvedl starosta s tím, že změna zároveň prodloužila povinnost developerským projektům předkládat územní studie.

Skály u Tetína
Části skal podél tratě mezi Berounem a Karlštejnem pokryjí ochranné sítě

Dalším přínosem aktualizace územního plánu má být úprava regulativů, kdy Králův Dvůr potřeboval změnit využití pozemků kolem první etapy obchvatu města. Má to být z důvodu, že na nich chce město v budoucnu vybudovat kulturně-sportovní halu a obchodní centrum.

„Tyto pozemky byly v územním plánu původně určeny pro lehký průmysl. Schválením změny se jejich využití změnilo na sklady a prodejny,“ poznamenal starosta a dodal, že zastupitelé ve stejném kroku zrušili možnost výstavby výrobních objektů i na jiných pozemcích než ve vlastnictví města.

Výstavba první etapy obchvatu stála necelých 50 milionů korun a její součástí jsou městské pozemky o celkové rozloze téměř 90 tisíc čtverečních metrů.

„Zhruba třetinu této výměry, asi třicet tisíc čtverečních metrů, plánuje Králův Dvůr odprodat investorům za účelem vybudování prodejny potravin. Dále zde budeme požadovat vybudovat hobby market a další škálu obchodů a služeb pro obyvatelstvo,“ doplnila mluvčí radnice Romana Šimková.

Ilustrační foto.
Vědci sdělují světu: bojovat s covidem by mohly pomoci ženské hormony

Zhruba stejnou část pozemků chce Králův Dvůr využít na výstavbu kulturně sportovní haly, na kterou už má město vypracovanou studii. Zbývající část pozemků ponechá na projekty v budoucích letech. Do příštích komunálních voleb, které se uskuteční za méně než rok. „Současné vedení radnice v tomto volebním období již žádnou další změnu neplánuje,“ sdělil starosta.