Beroun/ Mladému Mongolci, který teď pobývá ve vazební věznici, hrozí za chvilku násilné rozkoše několikaletý pobyt za mřížemi. O to horší pro něj bude, že si z pohlavního styku s barmankou nic nevybavuje. „K případu odmítl vypovídat. Tvrdí, že si nic nepamatuje,“ informoval Michal Pařez, předseda senátu Okresního soudu v Berouně, který se případem znásilnění nyní zabývá.


Podle výpovědi svědků třicetiletý Mongol napadl dívku kolem páté hodiny ráno. „Lucka mi časně ráno volala domů, byla rozrušená a hrozně plakala. Tvrdila mi, že má velký problém. Nevzpomínám si, že by mi do telefonu řekla o svém znásilnění. To mi oznámili až policisté, kteří byli v baru, když jsem ráno přišla do práce,“ vypověděla u soudu provozní baru Ludus.


Asiat přišel v inkriminovaný den do berounské herny dvakrát. Poprvé kolem druhé hodiny ráno, pak asi před půl čtvrtou. Časy jeho příchodů zachytila kamera. Na poškozenou nepůsobil nijak špatným dojmem. Zpočátku se choval slušně, proto se necítila ohroženě. V herně si Mongol objednal pivo a něco si psal na účtenku. Najednou Asiat vstal, zamkl dveře herny a barmanku chytl za pas a odtáhl na záchod. Protože byl agresivní, musela dělat to, co po ní chtěl. Jinak by jí prý uhodil, což i udělal. Dívka se ho bála. Pak hernu opustil. Policie po něm pátrala několik dnů.


Podle gynekoložky, která znásilněnou dívku krátce po pohlavním styku prohlédla, byl její nález v normě. Násilné vniknutí nezpůsobilo dívce na dotčených místech žádná zjevná poranění. „Není to ale nic výjimečného. Zejména, když se poškozená násilníkovi podvolila,“ uvedla gynekoložka.
Znásilněná barmanka navštívila i praktickou lékařku. Ta vypověděla, že dívka neustále plakala a na těle měla zhmožděniny. „Po týdnu přišla na kontrolu a ztěžovala si na špatný spánek,“ uvedla lékařka.


Soudce chce vyslechnout ještě znalce, který by posoudil psychický stav obžalovaného Mongolce. Proto bylo jednání odročeno na konec září.