První „vlaštovka“ startartovala už ve středu v Berouně, a to výstavou v Duslově vile Městské galerie v Berouně. Prohlédnout si zde můžete práci žáků ZUŠ V. Talicha a celoroční práce stipendistů druhé ročníku Akademie MenART. Pod vedením mentora MenART sochaře Michala Gabriela se žáci spolu se svými pedagogy věnovali především tvorbě soch a plastik, které mimořádně vznikaly v modelovacím softwaru a na 3D tiskárnách.

Studenti pod vedením další mentorky uplynulého ročníku MenART Alžběty Skálové vytvořili nevšední ilustrace, a to v provedení plošném i prostorovém. Součástí výstavy jsou i práce studentů ZUŠ V. Talicha, kteří letos úspěšně absolvovali talentové přijímací zkoušky na střední umělecké školy.

Heslo čtvrtého ročníku celostátního happeningu zní „ZUŠ Open pomáhá“ a na mnoha místech republiky děti vystoupí ve prospěch potřebných. Vrcholem letošního ročníku bude společný listopadový koncert mladých umělců v katedrále svatého Víta ve prospěch Arcidiecézní charity, na jehož dramaturgii a interpretaci se podílejí žáci a pedagogové ze ZUŠ napříč celou republikou. „Je úžasné sledovat, jak i v takto nelehké době ZUŠky zmobilizovaly síly a připravily krásný program, který bude na mnoha místech pomáhat,“ sdělila Magdalena Kožená.